B2B-aanmelding succesvol...

Domaine de la Couterie – Calvados Toutain VSOP

Per fles

39,95 Incl BTW.

Wijn
Toutain VSOP is een calvados met een helder gouden kleur. De neus is complex en zuiver, met aroma’s van appels, voorjaarsbloemen en een lichte toets van eikenhout. De smaak is zacht en fris, met een mooi evenwicht tussen appels en eikenhout, die complexer wordt door tonen van mineralen en peper.

Deze calvados is zuiver en fris, wat hem uitstekend geschikt maakt als digestief, in cocktails of als Trou Normand. Hij rijpt eerst minimaal vijf jaar in foeders van drie- tot vierduizend liter, waarna hij wordt overgeheveld naar vaten van vijftien tot twintig hectoliter.

Producent
De familie Toutain produceert sinds 1921 calvados en de vijfde generatie staat nu aan het roer. De commercialisering van het merk Toutain begon in 1971, toen Lilian en Odile het Domaine de la Couterie in Beuzeville, in de noordwesthoek van de calvados-streek, overnamen. Het bijzondere aan Toutain is dat de calvados uitsluitend uit appels wordt gestookt.

Er worden 35 verschillende soorten gebruikt, allemaal afkomstig uit hoogstamboomgaarden. Het recept bestaat voor 60% uit zoete appels, 30% bitterzoete en 10% zure. De cider vergist opmerkelijk lang, zes tot acht maanden. De distillatie gebeurt eenmalig in een kolommenapparaat. Voor de rijping worden grote tot zeer grote vaten gebruikt, om een optimaal evenwicht te bereiken tussen houtinvloeden en oxidatieve kenmerken.

Categorieën ,

Specificaties

Smaaktype: Zacht, fris, peper

Producent: Domaine de la Couterie

Land/regio: Calvados, Frankrijk

0