€9,95 Incl BTW.
Product
Fantastisch verfrissend en verfijnd alternatief op alcoholvrije wijn afkomstig van Domaine Oddo Vallon de Glauges. Voor de productie van de Bulles de Raisin worden Grenache druiven gebruikt van een klei-kalkhoudende bodem.
Het sap dat wordt verkregen door druiven te persen, inclusief de schillen, pitten en steeltjes. Druivenmoes is de ongefermenteerde vloeistof die als basis dient voor wijn. In dit geval wordt de druivenmoes gebruikt om een natuurlijk alcoholvrije druivensap te maken, zonder dat er gisting (fermentatie) plaatsvindt.
Om de verfijnde bubbel te creëeren vindt vergisting plaats door gebruik van methode traditionelle. Hiervoor wordt een specifieke gistsoort gebruikt zodat er geen alcohol kan worden vergist.
Wijnhuis
In het hart van het Massif des Alpilles, tussen Eyguières en Les Baux-de-Provence, ligt Domaine ODDO Vallon des Glauges. Dit 72 hectare grote domein, omringd door ruige landschappen, is sinds 2015 in handen van de familie Oddo. Pascal Oddo en zijn dochter Lorraine zagen het potentieel van deze bijzondere plek en besloten het domein nieuw leven in te blazen. Zij herplantten meer dan 20 hectare wijngaarden en moderniseerden de kelder en proeflokalen.
Duurzaamheid en biodiversiteit staan ontzettend hoog in het vaandel. Van de 72 hectare is 40 hectare beplant met wijnranken. Het overige deel bestaat uit een mix van olijfbomen, lavendel en andere variëteiten voor de juiste balans. Het wijndomein ligt op de oude rivierbedding van de Durance, omringd door natuur en beïnvloed door het Mediterrane klimaat. Deze bijzondere ligging zorgt voor een exceptionele bodem, ideaal voor het telen van druiven met een rijke, aromatische smaak. Een deel van het domein bevindt zich namelijk op de rotsachtige hellingen van Tour des Opies, het hoogste punt van de Alpilles.
Gebied
De oude Grieken ontdekten het al: de Provence is ideaal om wijn te maken. Het terroir is rijk aan mineralen, de hoogte van het land zorgt voor warme dagen en koele nachten. De Mistral-wind die door de wijngaarden waait, helpt de wijnstokken af te koelen en te drogen, en de druiven rijpen geleidelijk gedurende een lange mediterrane zomer.
De Provence, gelegen aan de Mediterraanse Zee, staat vooral bekend om haar roséwijnen. Desalniettemin worden er ook prachtige witte en rode wijnen geproduceerd. Het klimaat is typisch mediterraan met hete, droge zomers en milde, natte winters. De mistralwind, een sterke, koude noordwestenwind, speelt een belangrijke rol in het droog houden van de wijngaarden en het voorkomen van ziektes.
Specificaties
Smaaktype: Fris, droog en fruitig
Druivenras: Grenache
Wijnhuis: Domaine Le Vallon des Glauges
Land/regio: Frankrijk, Aix-en-Provence
Serveertemperatuur: 8ºC à 10ºC



